sobota, 1 października 2016

Książka "Szczęście czy fart"


Warto przeczytać. Dlaczego? Bo to krótka opowieść o tym, że tak naprawdę bardzo dużo w życiu zależy od nas samych. Szczęście? Jasne :) Każdy ma na nie szanse. Pytanie czy każdy zrobi wszystko co trzeba, aby temu szczęściu było łatwiej zapukać do naszych drzwi.

Książka mówi o stworzeniu odpowiednich warunków, aby cel jaki przed sobą stawiamy mógł zostać zrealizowany. 

Można powiedzieć, że podane są 3 typy osób:
-te które rezygnują już na bardzo wczesnym etapie i nie podejmują żadnego wysiłku w kierunku osiągnięcia celu
-te które podejmują się wyzwania, ale bardziej szukają i dostrzegają przeszkód niż szans, słuchają osób, które być może nie mają pojęcia o tym jak osiągnąć cel. Te osoby najczęściej myślą tylko o sobie i swoich celach, jeśli pojawia się fałszywa okazja na "łatwe" szczęście to chętnie z niej korzystają.
-osoby, które wierzą w powodzenie swojego celu i chcą dać mu szansę powodzenia poprzez stworzenie odpowiednich warunków. Osoby te rozwiązują problemy innych ludzi, często uzyskując korzyść obopólną. Dowiadują się co mogą zrobić lepiej, o czym jeszcze zapomnieli i działają. Są gotowi na przyjęcie potencjalnej okazji. Są gotowi ciężko i mądrze pracować na swoje szczęście.

Jak łatwo się domyślić to trzecia grupa "ma największe szczęście" i to ludzie z tej grupy najczęściej osiągają swój cel. A wszyscy z tej grupy albo go osiągają, albo umierają próbując.

Nie z tej książki, ale w temacie...powiesiłem ostatnio na ścianie swojego pokoju taką kartkę:
Na koniec kilka złotych myśli, które wybrałem z końcowych stron książki:

"Szczęście sprzyja tylko umysłom gotowym je przyjąć." Isaac Asimov

"Nie ode mnie zależy kiedy przyjdzie natchnienie. Ja mogę tylko dopilnować, żeby zastało mnie przy pracy." Pablo Picasso

"Wielu ludzi pragnie szczęścia, ale niewielu jest takich, którzy chcą sami je tworzyć."

"Ludzie zawsze obwiniają okoliczności za to, jacy są. Nie wierzę w okoliczności. Ludzie, którzy dobrze sobie radzą na tym świecie, to ludzie, którzy szukają okoliczności, jakich potrzebują, a jeśli ich nie znajdują, to je tworzą." George Bernard Shaw

"Żeby mieć szczęście, musisz stworzyć nowe warunki."

"Łatwiej stworzyć nowe warunki, pomagając innym."

"Jeśli stworzenie nowych warunków odłożysz na później, szczęście nie przyjdzie nigdy. Tworzenie nowych warunków to zazwyczaj ciężka praca, ale...zrób to od razu!"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz