czwartek, 5 maja 2016

Jak wiele jesteś w stanie poświęcić?

Marzenia się nie spełniają...Marzenia się spełnia! Ale chwila chwila...trzeba zadać sobie kilka ważnych pytań:
-co chcesz osiągnąć? (np.chcę zostać piłkarzem Manchesteru City przed ukończeniem 30 roku życia, ważne jest żeby konkretnie odpowiedzieć co? kiedy? a nie tylko że "chcę być piłkarzem")
-co Ci to da, że to osiągniesz? (np.poczucie szczęścia, satysfakcja, że gram w tak dobrej drużynie, radość, że robię to co kocham, sławę itd)
-co się stanie(jak to wpłynie na Ciebie) jeśli tego nie osiągniesz?
-co możesz zrobić, żeby zbliżyć się do osiągnięcia celu?
-co możesz ograniczyć, aby zbliżyć się do osiągnięcia celu?
-czego możesz robić więcej, aby zbliżyć się do osiągnięcia celu?
Marzenia wymagają poświęceń


Odpowiedzi zapisz na kartce(koniecznie)! Zapisywanie ma w sobie jakąś magiczną moc i działa dużo lepiej niż samo nawet nie tyle pomyślenie, ale też powiedzenie danej rzeczy. Mówił o tym m.in.Brian Tracy(3% ludzi, którzy zapisało swoje cele, osiągnęli więcej niż pozostałe 97% studentów, którzy ich nie zapisali).

Następnie popatrz na swoje notatki i zapisz kolejne 2 pytania i odpowiedzi na nie:
-jak bardzo Ci zależy na osiągnięciu tego celu?
-jak wiele jesteś w stanie poświęcić, żeby to osiągnąć?

Musisz zastanowić się czy w ogóle Ci się chce te wszystkie rzeczy robić, które sobie wypisałeś. Musisz zastanowić się czy jesteś w stanie zrezygnować z wielu rzeczy, aby być lepszym piłkarzem.
Jeśli jesteś gotowy na poświęcenia, gotowy do maksymalnego zwiększania swoich szans...to jesteś na dobrej drodze.

Zróbmy prostą kalkulację(nie są to żadne badania, a raczej moje typy i przemyślenia na podstawie obserwacji). Powiedzmy, że o grze w Manchesterze City marzy 10 000 młodych zawodników w wieku 12 lat o takich samych umiejętnościach i o takim samym potencjale.

 Na czym odpadają w ciągu następnych lat kandydaci?
-1000 osób na zaniedbywaniu odpowiedniej ilości wypoczynku i snu
-1000 osób na złym odżywianiu
-1000 osób na nieprzykładaniu się na wszystkich treningach i meczach
-1000 osób na ograniczaniu swojej aktywności piłkarskiej tylko do 3 treningów w tygodniu i meczu w weekend
-1000 osób na tym, że skupia się na kilku rzeczach na raz("łapie kilka srok za ogon" - przez co nie jest w stanie całej swojej uwagi poświęcić piłce)
-1000 osób na tym, że odpuszcza po słabszych momentach swoich czy całej drużyny i się poddaje
-1000 osób na tym, że jak mu się nie chce to tego nie robi, choć wie, że powinien(a jak mawiał mój trener od gimnastyki na AWFie:"Gdybyśmy robili w życiu tylko to co nam się chce - to do niczego byśmy nie doszli.")
-1000 osób na tym, że nie mają spójnego i wspierającego otoczenia(np.rodzice mówią co innego niż trener, lub krytykują po meczu, kładą zbyt duży nacisk i presję)
-1000 osób na tym, że myśli, że już nie muszą się starać, bo są już przecież tacy dobrzy(a przypominam, że ten kto jest na niższym poziomie teraz - wcale nie oznacza, że za miesiąc nie będzie na poziomie wyżej od Ciebie)
-....co Wy byście dodali w tym miejscu? Na czym jeszcze odpadają/kasują się/eliminują kandydaci na piłkarzy? (PISZCIE W KOMENTARZACH)Pamiętajcie, że to co dajecie - to wraca. Ile wysiłku i poświęcenia w coś włożycie - tyle dostaniecie z powrotem. Warto więc zapytać się jak w tytule piosenki O.S.T.R.: Ile jestem w stanie dać?

Link do tej piosenki znajdziecie tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=8Nemo_AA3tE


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz