wtorek, 12 kwietnia 2016

Staż w Holandii - cz.4

Dziś opowiem Wam pokrótce o wizycie w klubie Vitesse.

W Akademii tego klubu trenuje 170 zawodników. Jest ona najważniejsza w klubie, bo wiedzą, że to jest przyszłość. Na bazę szkoleniową klub wydał 70 mln euro. W akademii dzieci zaczynają trenować od 10 roku życia. Poniżej podaję ilość treningów jaką odbywają zawodnicy w każdej kategorii wiekowej w tygodniu:

I etap szkoleniowy

U10 - 2 treningi
U11-U12 - 3 treningi

II etap szkoleniowy

U13-U15 - 4 treningi

III etap szkoleniowy
U16-U19 + druga drużyna - 5 treningów

Wszyscy trenerzy muszą posiadać co najmniej dyplom UEFA A. Raz w tygodniu trenerzy spotykają się w obrębie każdego etapu szkoleniowego, aby podzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami i spostrzeżeniami. Dodatkowo raz w tygodniu spotykają się trenerzy wszystkich grup w akademii.

Drużyny trenują na różnych nawierzchniach: sztuczna, naturalna, ale i...parking. Tak, tak...mimo 70mln wydanych na bazę, dzieci trenują na parkingu. Dlaczego? A no dlatego, żeby przybliżyć lub też po części wrócić do "gry ulicznej" w jaką grało się kiedyś.

Rodzice mają wspierać! Nie trenować!

Dzieci, których szukają scouci nie mogą mieszkać dalej niż 60-80km od siedziby akademii.

Jakich graczy szukają scouci do akademii Vitesse?
-aktywnych na boisku
-takich, którzy szybko się uczą
-mających wysokie zdolności motoryczne
-mających mentalność zwycięzcy
-dobrze wyszkolonych technicznie
-posiadających własny charakter

Wszystkie drużyny uczą się grać jak pierwsza drużyna, z tym że jeśli I drużyna ma w sumie 30 różnych założeń to dzieciaki mają ich np.4(Ofensywa: rozszerzać i "prosić" o piłkę-rozumiem to jako pokazywanie się do gry, bycie aktywnym, bycie pod grą. Defensywa: zawężać i "atakuj piłkę", pressing).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz