środa, 2 grudnia 2015

Cytaty z książki Dale'a Carnegie:"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" cz.3

Kolejna dawka cytatów z tej naprawdę wartościowej książki.

21."Jeśli z lektury tej książki nauczysz się tylko jednego - umiejętności przyjmowania punktu widzenia innych ludzi i patrzenia na rzeczy ich oczami - jeśli wyniesiesz z lektury tylko tę jedną rzecz, może ona łatwo stać się kamieniem węgielnym pod budowę twojego nowego życia."

22."Najpierw wzbudź w drugiej osobie szczerą chęć. Ten, kto potrafi to zrobić, ma za sobą cały świat. Ten, kto nie potrafi, wędruje samotnie."23."Jednostka, która nie interesuje się innymi ludźmi, ma w życiu największe kłopoty i dostarcza najwięcej problemów innym ludziom. Właśnie na te osoby spadają wszystkie niepowodzenia."

24."Czyny są głośniejsze niż słowa, a uśmiech mówi zawsze: lubię cię, czynisz mnie szczęśliwym, cieszę się, że cię widzę."

25. O uśmiechu:"Ludzie którzy się śmieją, zwykle sprzedają, uczą się i pracują efektywniej oraz wychowują szczęśliwsze dzieci. W uśmiechu jest o wiele więcej informacji niż w ponurym grymasie. Właśnie dlatego zachęta jest skuteczniejszym bodźcem do nauki niż kara."

26."Tysiące raz na swoich kursach prosiłem biznesmenów, aby co godzinę uśmiechali się do kogoś tylko przez tydzień, a następnie opowiedzieli podczas zajęć, jakie przyniosło to skutki."

27."Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego co jest w nas samych."

28."Dla kogoś kto ogląda dziesiątki ponurych i zachmurzonych twarzy odwracających wzrok, twój uśmiech to promień słońca przebijający się przez chmury."

29."Uważne słuchanie jest bowiem największym komplementem dla mówiącego."

30."Wiem, że naprawdę mnie kochasz mamo, bo jak chcę z tobą porozmawiać, rzucasz wszystko i słuchasz mnie."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz