środa, 21 października 2015

Cytaty z książki Dale'a Carnegie:"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" cz.2

11. Uważam, że najcenniejszą rzeczą jaką posiadam, jest umiejętność rozbudzania w ludziach entuzjazmu, a jedyny sposób, w jaki można nakłonić człowieka do ujawnienia tego, co w nim najlepsze to uznanie i zachęta.

12.Nie znam nikogo, nawet wśród największych, kto nie pracowałby lepiej i nie wkładał w pracę więcej wysiłku, jeśli jest to doceniane; nigdy jednak nie zrobiłby tego na skutek krytyki.

13.Kilka lat temu przeprowadzano wywiady z żonami, które opuściły mężów. Jak sądzisz, co było główną przyczyną ich odejścia? Brak uznania.14.Często jesteśmy tak pewno lojalności swoich współmałżonków, że nie przychodzi nam do głowy powiedzieć im, jak bardzo ich cenimy.

15.Troszczymy się o ciała naszych dzieci, przyjaciół i pracowników, ale czy obchodzi nas ich ambicja? Dajemy im wołowinę i ziemniaki, by dostarczy im energii, ale nie dbamy o to, by obdarzyć ich wyrazami uprzejmości i uznania, które pozostaną w ich pamięci przez całe lata jak muzyka gwiazd.

16. W naszych kontaktach nie wolno nam zapominać, że wszyscy jesteśmy ludźmi i pragniemy uznania.

17.Tylko raz przejdę tą drogą. Dlatego jeśli mogę zrobić coś dobrego lub okazać uprzejmość, muszę zrobić to teraz. Nie mogę tego odkładać lub zaniedbać, bo nigdy już nie przejdę tą samą drogą.

18.Jest jeden sposób, który pozwoli ci zdobyć wpływ na ludzi. Wystarczy mówić o tym, czego oni chcą i pokazywać im, jak mogą to osiągnąć. Pamiętaj o tym jutro, kiedy będziesz próbował nakłonić kogoś, by coś zrobił.

19.Być może jutro będziesz musiał przekonać kogoś do zrobienia czegoś. Zanim do tego przystąpisz, zadaj sobie pytanie: jak mogę sprawić, by ten ktoś CHCIAŁ to zrobić?

20. Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu - leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz