wtorek, 12 maja 2015

Trenerze! Spraw, aby Twoi zawodnicy czuli się dobrze grając w piłkę!

Kiedy na swoim fanpage'u na facebooku zapytałem moich gości o opinię ile według nich % ważności stanowi w piłce nożnej psychologia to większość powiedziała, że koło 80%. Cieszy mnie zatem świadomość jaką mają ówcześni Polscy trenerzy. Również na swoich doświadczeniach jako młody zawodnik wiem, że co z tego iż trener miał warsztat piłkarski, kiedy jego podejście do młodych ludzi było niemalże zerowe. Potrafił zniszczyć psychicznie, zgnoić i jeszcze na koniec dodać:"a idze idze...ty to się do niczego nie nadajesz." Nasuwa się zatem słynny już w internecie fragment z polskiego filmu:


Śmiesznie? Może i tak, kiedy jest się obserwatorem, widzem w kinie czy przed telewizorem. Dla zawodnika młodszego czy starszego może mieć to ogromne znaczenie i wielki wpływ na niego.

Po ukończeniu szkolenia Master NLP zakasałem rękawy i stwierdziłem, że od razu chcę wprowadzić w życie umiejętności tam zdobyte, by dać moim zawodnikom jak najwięcej od siebie. Podejście już mam. Jakoś przychodzi mi to naturalnie. Jednak moim marzeniem jest, żeby za 10-15 lat kiedy będą mnie wspominać powiedzieli:
Trener Wojtek miał do nas podejście, dużo mnie nauczył. Umiał wyciągnąć z każdego to co w nim najlepsze i zachęcić, by każdy dążył do najlepszej wersji samego siebie. Pomógł mi nie tylko w sprawach technicznych czy taktycznych, ale przede wszystkim mentalnych.

Dlatego robię z chłopakami coachingi, rozmawiam i  pomagam wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

Trenerze! Spraw, aby Twoi zawodnicy czuli się dobrze grając w piłkę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz