niedziela, 15 marca 2015

Relacja po kursie:"Talent sportowy - identyfikacja i rozwój"

Serwis UpYourLevel wprowadził nową(e-learningową) formę edukacji dla trenerów, rodziców i zawodników. Miałem okazję przetestować kurs:"Talent sportowy - identyfikacja i rozwój". I szczerze powiem, że jestem zadowolony. Dlaczego?

1) Wiedza przekazywana była różnymi środkami:
-tekst
-wideo
-zdjęcia(grafiki)
-nagrania audio

2) Tematyka nie przerabiana na żadnych kursach(dopiero teraz na ostatnim semestrze studiów mam coś podobnego w formie wykładu monograficznego z psycholog dr Małgorzatą Siekańską na krakowskim AWFie - specjalistką w temacie rozwoju talentów sportowych)

3) Po każdym module krótki test sprawdzający

4) Ćwiczenia do wykonania

5) Materiały do pobrania


Widać, że autor kursu(Łukasz Panfil) poświęcił mnóstwo czasu i wykonał kawał dobrej roboty przygotowując ten materiał. Do współpracy zostali zaproszeni także eksperci: psychologowie i trenerzy, którzy podzielili się swoim zdaniem i wiedzą na omawiane tematy.

Podobało mi się często poruszane było to co jest bliskie mojemu postrzeganiu futbolu że "trener powinien być dobrym psychologiem", że dla piłkarza ważniejsza od nóg jest głowa i w ogóle podkreślanie istoty treningu mentalnego. Poruszono tutaj właśnie to, że piłkarz nie składa się tylko z cech motorycznych, ale również z umysłowych, osobowościowych i psychospołecznych. Dodatkowo podkreślone zostało to co moim zdaniem jest w Polsce bolączką i kuleje. Wszyscy powinniśmy współpracować dla dobrych młodych sportowców. Trenerzy, rodzice, nauczyciele, ale również instytucje(związki, szkoła, klub itd.), które mogą wpływać na rozwój talentów sportowych.

Kurs polecam wszystkim, którzy...chcą się rozwijać i pomagać swoim uzdolnionym podopiecznym, jak i zwiększać świadomość tego jak wszystko się kręci i funkcjonuje.

Do następnego razu! Cześć! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz