sobota, 17 stycznia 2015

Najciekawsze cytaty z książki "Życie w rytmie marzeń" cz.4

51."Tajemnicę zna ten, kto połączył powołanie z odpoczywaniem."

52."Uważam, że największy sukces, jaki można odnieść, polega na ciągłym przeobrażaniu się w lepszą osobę (i wiesz, że możesz się nią stać.)"

53."Pasja, wiara, zaangażowanie, odwaga i wytrwałość. Od tego też będzie zależeć Twoje życie. Nie ominą Cię ciężkie czasu - nikogo nie omijają. Nadejdą dni lęku i drżenia. Nadejdą dni zniechęcenia i rozczarowania. Bądź dzielny, uśmiechaj się, trzymaj fason, często się śmie, nie bądź dla siebie zbyt surowy, nie trać z oczu celu, bądź uprzejmy, doceniaj to, co masz, myśl o szczęściu i mimo wszystko się nie poddawaj."

54."Głupcem jest ten, kto ma wiedzę, ale z niej nie korzysta."

55."Wielcy ludzie znają samych siebie. Znają swoje silne i słabe strony, przywary i niedoskonałości, wady i ułomności, talenty i zdolności, potrzeby i pragnienia, nadzieje i marzenia, możliwości i cele. Z tych fragmentów wiedzy splatają żywot pełen piękna i świetności. Słowa "poznaj siebie" to typowa dewiza legendarnych postaci, bohaterów, mistrzów, przywódców i świętych."

56."Znani nam z historii wielcy ludzie pozbawiają swoje marzenia wszelkich ograniczeń, a ustaliwszy, o czym marzą, z niesłabnącą energią dążą do spełniania tej wizji."

57."Nasza wielkość tkwi w możliwościach niespełnionych."

58."Żeby marzyć, trzeba odwagi, ponieważ większość z nas panicznie boi się niepowodzeń."

59."Należy podejmować się zadań ponad siły. To wzmacnia charakter oraz buduje odwagę i siłę, pewność i wiarę."

60."Co muszę dziś zrobić, by stać się lepszą osobą, którą mogę być(i dobrze o tym wiem)?"

61."Życie jest zabawne; ten kto dopuszcza tylko to, co najlepsze, bardzo często to dostaje."

62."Aby kochać to, co się robi, trzeba robić to, co się kocha."

63."Życie można przeżyć dwojako. Albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby wszystko było cudem."

64."Ojciec zawsze mi powtarzał, że kluczem do sukcesu w biznesie są osobiste relacje. Matka powtarzała mi, że kluczem do bogatego i satysfakcjonującego życia są osobiste relacje. Sam odkryłem, że kluczem do bujnego życia duchowego są osobiste relacje. Życie to relacja. Jak dogadujesz się z innymi? Jakie utrzymujesz z nimi stosunki?
Człowiek jest darem dla drugiego? Każdy człowiek, którego napotykasz w życiu, daje Ci szansę na miłość, szansę na prawdziwe życie. Ceń ludzi."

65."W swojej karierze chybiłem ponad dziewięć tysięcy razy, przegrałem ponad trzysta meczów, a dwadzieścia sześć razy zawiodłem swoją drużynę, gdy powierzono mi wykonanie decydującego rzutu. W życiu i w karierze zawodowej przegrywałem raz za razem. Dlatego wreszcie odniosłem sukces." - Michael Jordan

66."Tajemnica życia to radość z przemijającego czasu. Radość nie tkwi w osiąganiu celu, ale w samej podróży. Ten, kto nie potrafi odnaleźć spokoju w samej wędrówce, nie odnajdzie go w miejscu, do którego się udaje."

67."To nie dzisiejszy ciężar doprowadza ludzi do obłędu. To żal nad dniem wczorajszym i lęk przed jutrem. Żal i lęk to złodziejska spółka, która okrada nas z teraźniejszości."

68."Większość ludzi, którzy wykształcili w sobie wielkość, to nie żadne osoby publiczne ani gwiazdy. To matki i ojcowie, nauczyciele i lekarze, kaznodzieje, rabini, pastorzy, księża... To ludzie ze wszystkich środowisk, którzy wkładają swój talent, wysiłek i energię w podnoszeniu innych na duchu. Odciskają ślad na ich życiu. Kiedy spotykamy taką osobę, widzimy w jej oczach spokój i odnosimy wrażenie, że jest niebywale wręcz szczęśliwa. Ma w sobie pewną nienachalną pewność i niczym niezakłócone zadowolenie."

69."Nikt nie ma takiej władzy, by zmienić świat w pojedynkę, ale każdy z nas może odcisnąć jakiś ślad."

70."To, co dasz drugiemu, powróci do Ciebie dziesięciokrotnie."

71."Rób co możesz, jak możesz i gdzie możesz." -Teodor Roosvelt

72."Lekceważąc przeszłość, dzisiejsze pokolenia skazują się na powtarzanie błędów i nieszczęść wszystkich wcześniejszych epok."

73."XXI wiek nie będzie naznaczony gwałtownym postępem technicznym, ale drastycznym i radykalnym wzrostem świadomości sfery transcendentnej i coraz większego zrozumienia decydującej roli, jaką odgrywa w naszym życiu duchowość, oraz wagi zaspokajania wszystkich uzasadnionych potrzeb ludzkości."

74."Wielkie umysły zawsze trafiają na gwałtowny sprzeciw ze strony przeciętniaków."

75."Jeśli uwierzyłeś we współczesną definicję sukcesu: mieć w życiu wszystko czego się chce, prawdopodobnie odciąłeś się od najważniejszej idei i prawdy życiowej. Miłość nic nie kosztuje."

76."Powiedz mi co kochasz, a ja powiem Ci kim jesteś. Przedmiot Twojej miłości decyduje o wszystkim."

77."Ci, którzy nie słyszą muzyki, zawsze pomyślą, że tańczącym brak piątej klepki."

78."Odwaga jest niezbędna do przeżywania życia. Ożywia nas, pobudza i sprawia, że wszystko staje się możliwe. A jednak odwaga to jedna z najrzadszych ludzkich cech."

79."Śmiej się często, kochaj nieustannie, pielęgnuj swoją duszę, nie bój się wielkich marzeń i przyjmij do serca swojego Boga."

80."Miarą Twojego życia będzie Twoja odwaga."

81."Trudno wstydzić się życia obfitującego w doświadczenia."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz