środa, 14 stycznia 2015

Najciekawsze cytaty z książki "Życie w rytmie marzeń" cz.3

31."Wolny człowiek ma w sobie dyskretny spokój i pewność. Jest świadom swoich silnych i słabych stron, pragnie doskonalić się na drodze samopoznania. Jest człowiekiem prawym, a jego słowo jest warte więcej niż pisemna umowa. Jego umysł stale wypełnia wdzięczność i wszelkiego rodzaju pozytywne myśli. Jest przywódcą przygotowanym do podejmowania inicjatywy. Ma niezłomny charakter, silną wolę i zdolność panowania nad sobą. Umie żyć tak, by wnosić szczęście w życie innych ludzi. Nawet jeśli padł ofiarą jakiegoś uzależnienia, albo nawet wielu, przezwyciężył je i wystrzega się nowych pułapek."32."To niemożliwe, by człowiek postępował jak należy w jednej sferze i jednocześnie postępował źle w innej. Życie to niepodzielna całość."

33."Mądrość nie polega na gromadzeniu wiedzy. Mądrość to życie w prawdzie."

34."Marzenia spełniają się wówczas, gdy szansa łączy się z przygotowaniami. Przygotuj się już teraz."

35."Oto boska tajemnica - poprowadzić człowieka ku doskonałości i spełnieniu i jednocześnie wykorzystać jego wędrówkę, by pomóc innym w osiągnięciu doskonałości i spełnienia."

36."Czasem wydaje nam się, że znaleźliśmy ów talent, po czym okazuje się, że to dopiero etap przejściowy."

37."Nasze życie zmienia się , gdy tylko przestajemy odpowiadać na pytania, a zaczynamy je sobie zadawać."

38."Odkryłem, że muszę nauczyć się odmawiać - nawet jeśli stoję przed dobrą szansą. Nawet jeśli stoję przed szansą czynienia dobra."

39."Fale wpełzają na brzeg, obmywają skały i powodują erozję. Jej śladów nie widać po uderzeniu pierwszej, drugiej ani trzeciej fali, ale z upływem lat zdajemy sobie sprawę, że morze powoli i miarowo kruszy skałę. Kto by pomyślał, że woda może drążyć skałę? Upór to podstawa."

40."Działania Boga to często reakcja na potrzeby ludzkości. Siódmego dnia Bóg odpoczywał, choć przecież nie potrzebował odpoczynku. Przewidział jednak, że to my będziemy go potrzebować."

41."Wyznaczaj cele, które wymagają wysiłku, ale są realistyczne."

42."Samodyscyplina to fundament wszystkich wielkich narodów i religii świata."

43."Jeśli człowiek robi tylko to, na co ma chęć, czeka go nieszczęśliwy żywot nieudacznika."

44."Wszystko co wielkie narodziło się w ciszy..."

45."Cisza mówi nam wiele o nas samych - i to nie zawsze to, co chcielibyśmy usłyszeć. Cisza obciąża, podszeptuje i stawia wyzwania - owszem. Ale cisza także dodaje otuchy, leczy, pociesza, oczyszcza umysł i ośmiela znużone serce. Owocem ciszy jest spokój."

46."Na pierwszej randce cisza może być krępująca, ale gdy ludzie poznają się już lepiej, mogą siedzieć w milczeniu godzinami i ulgą jest dla nich sama obecność drugiej osoby."

47."Co dzień, gdy mija moja uświęcona godzina, odczuwam spokój. Mam pewność, że poradzę sobie z czekającymi mnie zdarzeniami i sytuacjami."

48."Człowiek uczy się jeździć na rowerze, tylko jeżdżąc na rowerze, grać w piłkę - grając w piłkę, a gotować, gotując."

49. "Uciekam się do modlitwy, żeby ujarzmić to wszystko co do życia nie należy, żeby oddzielić to, co istotne, od tego, co ma niewielkie znaczenie lub w ogóle jest go pozbawione. Udaje się do gaju modlitwy, ponieważ w chwili śmierci nie chcę odkryć, że nie żyłem naprawdę."

50."Ten kto ma oczy zamknięte, nie zawsze śpi, a ten kto ma oczy otwarte, nie zawsze widzi."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz