niedziela, 11 stycznia 2015

Najciekawsze cytaty z książki "Życie w rytmie marzeń" cz.2

16."Każdy z nas potrzebuje w życiu osób, które pomagają nam podnosić poprzeczkę, przypominają o naszym podstawowym celu i mobilizują nas do rozwijania najlepszego ja."

17."Jeśli naprawdę mamy otworzyć się i cieszyć bliskością, musimy nauczyć się wyrażać i omawiać opinie, nadzieje, marzenia, najgłębsze uczucia, uzasadnione potrzeby, a także lęki, błędy i niepowodzenia. Im więcej dwoje ludzi potrafi wyznać i bezkrytycznie zaakceptować, tym większą bliskością będzie się cieszyć."18."Związki rozkwitają pod jednym warunkiem: że umiemy znaleźć dla nich beztroski czas."

19."Naucz się tracić czas z ludźmi, których kochasz."

20."Naucz się ciszy. Niech Twój wyciszony umysł słucha i chłonie."

21."Cisza. Odosobnienie. Prostota. Troje wspaniałych przyjaciół! Może i reprezentują najsubtelniejsze z uzasadnionych potrzeb, ale gdy są zaspokojone, dusza człowieka wznosi się na niewyobrażalne wyżyny, a on sam zastanawia się, jak to możliwe, że kiedykolwiek słuchał szyderczych podszeptów doczesnego świata."

22."Współczesny świat przedstawia przyjemność jako drogę do szczęścia, ale spotykając ludzi wyznających hedonistyczny pogląd mówiący, że w każdej wolnej chwili należy poszukiwać przyjemności samej w sobie, możemy mieć pewność, iż ludzie ci padli ofiarą lenistwa, pożądliwości i obżarstwa. Nie są ani wolni, ani szczęśliwi. To niewolnicy tysiąca różnych nałogów, a owocem ich filozofii nie jest przyjemność, a rozpacz."

23."To właśnie rzeczywistość emocjonalna najczęściej przypomina nam, że daleko nam od niezależności. W istocie jesteśmy współzależni. Polegamy na sobie nawzajem, jeśli chodzi o zaspokajanie uzasadnionych potrzeb i spełnianie najgłębszych pragnień. Życie to coś więcej niż egoistyczne dążenie do rozwijania swojego najlepszego ja. Im bardziej angażujemy się w pomaganie innym w rozwijaniu ich najlepszego ja, tym większy jest nasz postęp na drodze do podstawowego celu."

24."Każdy z nas ma potrzebę bycia w związku opartym na zaufaniu. Związku z osobą, z którą można porozmawiać o wszystkim. Osobą, która uszanuje nasze uczucia i doceni codzienną walkę z przeciwnościami losu. Kimś, kto potrafi wysłuchać, nie próbując przywoływać nas do porządku, zmieniać ani oddziaływać na naszej emocje. Osobą, która potrafi utulić nas w bólu i pląsać z nami w chwili radości. Osobą, która żyje w zgodzie z samym sobą i w rozmowie potrafi zdobyć się na współczucie, pokrzepienie oraz szczerość."

25."Czasem jesteśmy zbyt skryci, a innym razem zbyt otwarci. Łatwo odkryć zbyt wiele kart przed niewłaściwą osobą i równie łatwo zataić zbyt wiele przed godnym powiernikiem."

26."Każdy jest geniuszem. Jeśli jednak zaczniemy oceniać rybę pod kątem jej zdolności wspinania się, będzie żyła przekonana o swojej głupocie."

27."Większość ludzi nie wie, czego chce. Większość ludzi nie wiem, kim jest. Większość ludzi nie wie, kim może się stać."

28."Sukces wpływa na szczęście tylko w takim stopniu, w jakim pomaga nam rozwinąć swoje najlepsze ja."

29."Uzależnienie to rosnące pragnienie zrobienia czegoś, co za każdym razem przynosi coraz mniej satysfakcji."

30."Nawyki nas określają."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz