sobota, 13 września 2014

Analiza na obozie w roczniku 2003(młodzik)

W czerwcu byłem na szkoleniu z Analizy Piłkarskiej 2.0 u Jakuba Myszkorowskiego. Wiele analiz widzę też w internecie. Chciałbym krótko podzielić się jak ja wykorzystywałem analizę na obozie letnim w sierpniu. Na początku rozeznałem się jaką kamerę warto do nagrywania meczów. Popytałem naprawdę sporo osób i prawie wszyscy polecili mi GoPro 3 Hero. Udało mi się zakupić powystawową(ale bez gwarancji) za 1200zł do czego dokupiłem jeszcze 64GB kartę pamięci SD.Na obozie jak i w miesiącu wrześniu skupiamy się w mojej drużynie nad budową akcji od bramki oraz utrzymywaniu się przy piłce. Nagrywałem więc sparingi, a potem w nocy...no nie wybierałem fragmentów do pokazania z faz atakowania, bronienia, faz przejściowych, sytuacji bramkowych czy też stałych fragmentów gry. Zaczerpnąłem trochę z zajęć w Hiszpanii, ale też trochę zrobiłem po swojemu.

Wybierałem fragmenty, w których rozpoczynaliśmy grę od własnej bramki i budowaliśmy akcję. Pokazywałem chłopakom mniej więcej po 3 sytuacje, w których rozgrywali źle(np.kończyło się to stratą piłki) i 3 sytuacje, w których robili to dobrze. Pytałem ich jak mogliby ustawić się lepiej? Jaką lepszą decyzję mogliby podjąć? Co więcej? NIC. To wszystko. Analizy trwały po około 10-15 minut. Sprawdzało się świetnie, bo chłopcy nie tracili swojej koncentracji przy tak krótkim spotkaniu.

Według mnie to wyszło. Ale próbujcie u siebie sami. Eksperymentujcie co wychodzi, a co nie. Co działa, a co raczej się nie sprawdza w Waszych drużynach, w Waszych warunkach, z Waszymi możliwościami.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz