poniedziałek, 21 lipca 2014

Krótka relacja ze Szkolenia ANALIZA PIŁKARSKA 2.0

Z Hiszpanii wróciłem 24 czerwca, pobyłem w Krakowie 3 dni. W niedzielę 29 czerwca wyjeżdżałem z Warszawy jako instruktor sportu na obóz, a 28 w sobotę(też w Warszawie) miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu Jakuba Myszkorowskiego ANALIZA PIŁKARSKA 2.0.

Co miało dla mnie ogromne znaczenie to to, że charakter szkolenia był bardzo indywidualny. Było nas 5 osób, więc wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Jak sam Kuba podkreśla - nie chce prowadzić warsztatów dla grupy liczniejszej niż 10 trenerów. Wtedy każdy z uczestników jest zaangażowany.

Ogrom informacji jakie spadły na nas tego dnia mogły nie zmieścić się w głowie. Na szczęście zostaliśmy wyposażeni w skrypty oraz płytki CD. Dzięki tym materiałom możemy sobie powtórzyć czy przypomnieć materiał omawiany tamtejszej soboty.

Tego dnia zrozumieliśmy jak szerokim pojęciem jest analiza, co można analizować i co mnie najbardziej się podobało...jak wiele psychologii jest w tym wszystkim :)

Zdradzę jedną z mnóstwa ciekawostek, których się dowiedziałem. Na przykład lepiej jest nagrywać mecz do analizy dla zawodników zza bramki, a nie z boku boiska. Należy tak robić dlatego, że zawodnik na boisku patrzy najczęściej w stronę bramek, a nie od boku i tak należy przedstawiać mu analizowany fragment.

Nie zabrakło też smaczków z Ekstraklasy, którymi Kuba się z nami dzielił.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gorąco polecam każdemu kurs Kuby. Więcej znajdziecie na jego stronie: http://www.soccertutoring.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz