piątek, 2 maja 2014

Akademia Orlika cz.11 - ZAWARTOŚCI TECHNICZNO – TAKTYCZNE 10-12 latDziecko ZACZYNA rozumieć grę drużynową. Piłka jest jedna a zawodników w drużynie jest 11. Zawodnik, który ma piłkę musi widzieć, decydować oraz wykonywać. Natomiast 10 pozostałych zawodników pomaga mu w decydowaniu. Dlatego muszą oni uczyć się rozumienia gry. Jeśli nie będą oni rozumieli gry w sposób kolektywny to nie będą mu pomagać w podejmowaniu decyzji.
Dlaczego wcześniej nie mówimy o podaniu? Bo jest to element gry kolektywnej i może on być niezrozumiały dla młodszych dzieci.
PODANIE

Zaczynać od łatwego i stopniowo przechodzić do trudniejszych ćwiczeń. Chodzi o umożliwianie dzieciom ćwiczenie danego elementu. Jeśli chodzi o podanie to na przykład na początek 6x2, a potem gdy będą sobie już dobrze z tym radzić to na przykład 4x2. Zachęcać dzieci do używania zarówno krótkich jak i długich podań. Dziecko musi zrozumieć, że musi stosować raz takie, a raz takie podania. To pomoże mu podnosić głowę i widzieć więcej. Dziecko musi się nauczyć też kiedy zagrać krótko, a kiedy użyć dłuższego podania. Musi wiedzieć co będzie korzystniejsze w danej sytuacji, w danym momencie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz