poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Akademia Orlika cz.9 - WSPARCIE(apoyo)  1. Piłkarz, który ma piłkę potrzebuje pomocy. Koncept WSPARCIA jest trudny do zrozumienia dla 8-9 latka(jest to jeszcze etap egocentryczny), bo jak biegnie on obok kolegi z drużyny, który ma piłkę to nie po to, żeby mu pomóc tylko dlatego, że chce mieć piłkę. Dlatego też trzeba im pomagać i powoli ich w tą zawartość wdrażać.
  2. Młodzi zawodnicy mają sobie dawać wsparcie po to, żeby zawodnik z piłką miał wybór i podejmował decyzje. Dobre wsparcie bardzo poprawia inteligencję piłkarza.
  3. Do wszystkich zawartości można wymyślać więcej zaleceń. To co Hiszpanie przedstawiają(np.3 zalecenia do zawartości) to jest według nich najważniejsze, ale oczywiście są też inne ważne rzeczy, które należy nauczać. Nie należy się więc ograniczać do tego co oni pokazują.ZALECENIA DOTYCZĄCE WSPARCIA:

  1. Pozycja ciała. Jest ona ważna, bo pozwala lepiej widzieć i decydować. Zawodnik, który daje wsparcie musi widzieć kolegę z piłką, piłkę i przeciwnika.
  2. Należy tworzyć linię podania. Błędem jest ustawianie się za przeciwnikiem. Kolega dający wsparcie musi ustawiać się tak, aby pomiędzy nim, a zawodnikiem w posiadaniu piłki nie było przeciwnika.
  3. Zachować odpowiednią odległość od zawodnika posiadającego piłkę. Dzieci na etapie egocentrycznym myślą jeszcze w sposób: ”Zbliżę się do kolegi to na pewno dostanę piłkę.” Trzeba dzieciom dawać więc sygnały również dotyczące adekwatnego dystansu od kolegi z piłką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz