wtorek, 11 marca 2014

Relacja Mateusza Stolarskiego z obozu Wisły Kraków rocznika 2003

W dniach 10 - 15 Luty wraz z zawodnikami rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków rocznika 2003 przebywaliśmy na zgrupowaniu w podkrakowskich Piekarach w ośrodku Centrum Edukacyjne Radosna Nowina. Osobiście uważam że na zgrupowania zimowe dla młodszych chłopców właśnie do 10 lat jest to idealne miejsce na podnoszenie swoich umiejętności Piłkarskich. Ośrodek posiada Basen , Siłownie, Sale do Aerobiku czyste zadbane budynki w których byliśmy zakwaterowani oraz co najważniejsze Halę Sportową z prawdziwego zdarzenia. Jedynym Mankamentem jest brak boiska naturalnego jak i sztucznego co znaczenie komplikuje warunki treningowe dla starszych chłopców którzy powinni już wyjść z Hali i jeśli tylko pogoda pozwoli powinni trenować na otwartych boiskach.

Młodzi zawodnicy mieli bardzo intensywny plan zajęć ponieważ w ciągu 6 dni odbyli aż 16 jednostek treningowych włącznie z basenem i aerobikiem. Dzień Treningowy postanowiłem podzielić na 3 fazy otóż w treningu porannym skupiliśmy się na aspektach dryblingu z naciskiem na grę 1x1, zajęcia popołudniowe były poświęcone małym grą które miały za zadanie doskonalić utrzymywanie się przy piłce , Ostatni trening to albo odprężenie się na basenie lub ciężka 45 minutowa praca na Aerobiku.
Gdy chłopcy odpoczywali w pokojach podczas ciszy poobiedniej, ja natomiast zajmowałem się analizowaniem materiałów Wideo z Treningów które były nagrywane podczas obozu tak abyśmy na apelu wraz z chłopcami mogli spokojnie przeanalizować plusy i minusy naszych zajęć treningowych.

Przedstawiam wam niektóre ćwiczenia i nagarnia z naszej tygodniowej przygody obozowej tak abyście mogli wykorzystać to w swoich treningach lub też wyrazić opinię co wam się podoba lub co jest do poprawy!


 Niewątpliwie najciekawsze nagranie odbyło się w piątkowy poranek gdzie chłopcy zamiast treningu udali się do Krakowa aby nagrać film promujący Wielkie Derby KRAKOWA !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz