poniedziałek, 31 marca 2014

Pierwszy raz...z Analizą


Postanowiłem zacząć działać cokolwiek z analizą. I dla nauki programu(LongoMatch), i dla przyszłej analizy moich podopiecznych. W sumie wszystko po to, by dać im od siebie jeszcze więcej. Z racji, że jest to mój pierwszy raz...liczę na wszelkie wskazówki, podpowiedzi oraz opinie. Zarówno do treści merytorycznych jak i aspektów technicznych.

W filmiku tym chciałem się skupić na przyczynie straty bramki przez Arsenal w meczu z Manchesterem City na 0-1 w sobotę 29 marca 2014 roku. Zaczęło się bowiem od straty piłki na połowie przeciwnika przez Podolskiego...od tego się zaczęło i gdyby tego nie było to nie byłoby bramki. Potem już tylko przeciwnicy dobrze wykorzystali przejściową fazę gry z obrony do ataku.

Dlaczego więc nastąpiła strata? Chciałbym rozłożyć to na czynniki pierwsze.

1. Brak BEZPIECZNYCH linii podań(oprócz tej zaznaczonej na filmiku na żółto) dlatego Flamini miał zbyt mało możliwości.
2. Podał on w zatłoczoną strefę. Błąd w percepcji. Nie dostrzegł tej bezpiecznej linii podania opisanej wyżej, a posłał piłkę do zawodnika, w pobliżu którego było trzech zawodników przeciwnej drużyny.
3. Zabrakło prawdopodobnie komunikacji czyli prostego sygnału "plecy"
4. Błąd w percepcji zawodnika przyjmującego piłkę. Nie spojrzał za siebie przed otrzymaniem podania, przez co nie był świadomy obecności przeciwnika za plecami. Właśnie przez to (niczego nieświadomy) przyjął piłkę nogą bliższą do zawodnika Manchesteru, co ułatwiło rywalowi odebranie futbolówki.

Futbol to gra kompleksowa. Każdy szczegół jest ważny. Dlaczego? Bo gdyby jeden z wyżej wymienionych czynników był zmieniony czy poprawiony to ryzyko straty piłki(a w konsekwencji bramki) byłoby po prostu mniejsze. Zapraszam na 43 sekundowy film.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz