piątek, 13 grudnia 2013

Kyle Maynard - Bez wymówek

Przedstawiam Ci nagranie ze spotkania wspaniałego sportowca - który urodził się bez rąk i nóg - z młodymi zawodnikami i ich trenerami w szkółce Barcelony - La Masia.
Najważniejsze rzeczy, które ja wyciągnąłem z tego filmu:

1) Różne rzeczy nas w życiu spotykają, różne rzeczy będą nas spotykać. Najważniejsze, żeby mimo wszystko pozostać dobrym człowiekiem.

2) Kyle będąc młody chciał ukryć swoje "ułomności" nosząc protezy rąk i nóg, aby rówieśnicy się z niego nie śmiali. Chodzi natomiast o to, aby zaakceptować siebie. Ten wyjątkowy człowiek podchodzi teraz do tego tak:"Jestem niepełnosprawny, ale nie wpłynie to na relacje z tobą". Chodzi mu o to, że tak naprawdę każdy na świecie ma jakieś ułomności i dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że nikt nie jest idealny.

3) Rodzina Kyle'a nie skupiała się na tym co z nim nie tak, ale na tym co może zrobić! Zamiast narzekać na pewne rzeczy, które się przytrafiają lub przytrafiły lepiej jest skupiać się na działaniu.

4) Ludzie opowiadają różne rzeczy. Nie możesz tego, nie możesz tamtego, jesteś za niski, nie umiesz tego itd. To jest jednak Twoje życie i od Ciebie zależy co tak naprawdę z nim zrobisz. Prawdą nie będzie to co mówią inni. Prawdą będzie to w co Ty uwierzysz.

5) Wyobraź sobie, że zostawiasz wszystkie wymówki i po prostu działasz w kierunku zamierzonego celu, realizacji swoich marzeń. Za 10 lat, gdy spojrzysz na siebie "z tego momentu", będziesz mógł powiedzieć "dobra decyzja!" Chyba nie chciałbyś za 10 lat powiedzieć do siebie..."nie widzę różnicy" ??

6) Trudne doświadczenia nas rozwijają i budują nasz charakter.

7) Należy odpowiedzieć sobie na pytania: dlaczego tu jestem? jaki jest mój cel? co dobrego mogę dać światu?

8) Na świecie są rzeczy, które możemy kontrolować, jak i takie, których kontrolować się nie da. Jedyną słuszną drogą jest skupiać całą swoją energię tylko i wyłącznie na tym, na co mamy wpływ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz